Przemija postać tego świata

Vanitas vanitatum dixit Ecclesiastes vanitas vanitatum omnia vanitas

Koh 1,2

Był to jeden z przyjemniejszych wieczorów. Ubawiłem się dzięki Naszej Klasie. Dokładniejszą kronikę wydarzeń postaram się jak najszybciej opublikować, a tymczasem skrót wydarzeń, czyli historia ostatnich godzin mojego bloga w pigułce.

O 15:17 napisałem sobie posta: Nasza Klasa padła. Nieświadom tego co się dzieje zajmowałem się swoimi rzeczami. Tymczasem post okazał się być chwytliwym, dzięki czemu Ioannes Oculus Blog zaczął być coraz częściej odwiedzany. Zorientowałem się przypadkiem, gdy ot tak sobie zajrzałem na statystyki bloga. Zobaczyłem tam 15 wyświetleń postu, co jest dużą liczbą jak na mojego bloga. Postanowiłem z ciekawości popatrzeć co się dzieje. Jakiś czas później tak mi się to spodobało, że napisałem o 16:32 Dlaczego nie działa Nasza Klasa? Zrobiłem to trochę z perfidią, bo chciałem zobaczyć co będzie ze statystykami. No i stało się. Poszybowały w górę, pod samo niebo 😉 Z radością zapisywałem sobie kolejne zrzuty ekranu. Gdy o 17:40 wysłałem posta Serwery im nie działają, Nasza Klasa zaczęła działać. Cóż perfidni są i nie dali mi dalej cieszyć się szybującą pod niebo statystyką. Mimo to rosła dalej i dalej. Ten post miał zareklamować dwa łacińskie linki, choć wątpię, czy ktokolwiek byłby nimi zainteresowany, gdyż ważniejsza jest Nasza Klasa. Dziesięć minut później posłałem posta Nasza Klasa ruszyła o tym, że już wszystko działa.

Mimo to dalej licznik idzie mi w górę, nawet w trakcie pisania tego postu. Rekord odwiedzin w ciągu dnia pobity wielokrotnie. Był 117 (13 VII 2007). Na chwilę obecną jest już 481. Cóż to jednak znaczy? Ano nic! Chwila rozrywki i tyle. Minie uczucie zadowolenia, pozostanie miłe wspomnienie. A wszystko to marność, jak powiada Kohelet. A więc Deo gratias za miły wieczorek i wracać czas do rzeczywistości i radości, gdy bloga odwiedzi w ciągu dnia 30 osób 🙂

4 komentarze

  1. n. 02/01/2008
  2. mikson 02/01/2008
  3. ioculus 03/01/2008
  4. mikson 03/01/2008

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.