Ewakuacja Altusa!

Altus tuż po ewakuacji.

Altus tuż po ewakuacji.

Dzisiaj po godzinie 13:00 usłyszałem w trakcie pracy informację o konieczności opuszczenia budynku z „powodów technicznych”. Od razu podejrzewaliśmy bombę, co też się potwierdziło już po opuszczeniu budynku. Pieszo z 16. piętra udałem się na miejsce zbiórki. Trzeba przyznać, że wszystko zostało dobrze na taką okazję zaplanowane. Ewakuacja przebiegła sprawnie i spokojnie. Pozostało nam czekać na dalszy.

Także na stronie Dziennika Zachodniego została potwierdzona informacja o podłożeniu bomby. Pierwsze miało być ewakuowane kino, gdzie jednak nie znaleziono bomby. Potem ewakuowano inne części budynku. Jak wyjeżdżałem do domu pod wieżowcem zjawiały się kolejne wozy policyjne.

Nastroje w parku przy pomniku Powstańców Śląskich były jednak dosyć pozytywne. Polskim zwyczajem potrafiliśmy obrócić trudną sytuację w dowcipy i żarty. Gdyby nie powód, którym była w końcu ewakuacja, atmosferę można by nazwać piknikową. Moim zdaniem to bardzo pozytywna sprawa. Więcej stresu miały osoby na wyższych stanowiskach z firm mieszczących się w Altusie, gdyż musiały poinformować klientów w przerwie w dostawie usług. Musieli także zorganizować w miarę możliwości jakieś formy zastępcze. Niektórzy z pracowników udali się do innych miejsc, gdzie mogli kontynuować pracę.

dopisek:

Około godziny 17:00 sytuacja była już opanowana i Altus znów może być normalnie eksploatowany.

2 komentarze

  1. Jacek 04/01/2013
  2. Ioannes Oculus 04/01/2013

Dodaj komentarz