Nowy newsfeed na Facebook

fb01Facebook właśnie pochwalił się jak będzie wyglądał nowy newsfeed. Nasza tablica zostanie bardzo mocno przeorganizowana. Design wyglądu strony wyświetlanej na komputerze będzie bardzo podobny do tego, który będzie na komórkach i tabletach. To co najistotniejsze – tablica z postami znajomych, informacjami z fan pages czy wydarzeniami stanie się tym co najważniejsze w nowym design. Facebook chce być czymś w rodzaju gazety, w której łatwo znajdziemy to co nas najbardziej może zainteresować, co dzieje się w naszej okolicy, o czym mówią nasi znajomi.

Pojawi się bardzo ciekawa opcja filtrowania naszej tablicy. Będziemy mogli wyświetlić posty tylko naszych znajomych (albo tylko najbliższych znajomych), tylko ze stron które polubiliśmy itd. Co istotne będzie można to wyświetlać w porządku chronologicznym, aby mieć pewność, że nic nas nie ominęło.

fb02Na wprowadzenie zmian w życie niestety jeszcze poczekamy. Jednak zdaje się być to ważnym krokiem w rozwoju najpopularniejszego portalu społecznościowego. Mi osobiście zmiany przypadły do gustu i z niecierpliwością czekam, kiedy będę mógł je wypróbować.

Dodaj komentarz